
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.7 nF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | ±5 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | |
| Ripple Current | |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Voltage Rating (AC) | |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch |
Stock: 1594
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06068
Ext.Price$0.06068
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06068 | $0.06068 |
| 10 | $0.03034 | $0.30340 |
| 50 | $0.02710 | $1.35500 |
| 100 | $0.02421 | $2.42100 |
| 500 | $0.02162 | $10.81000 |
| 1000 | $0.01931 | $19.31000 |
| 3000 | $0.01725 | $51.75000 |
| 5000 | $0.01577 | $78.85000 |
| 10000 | $0.01441 | $144.10000 |
